DOMÉNY s.r.o.
Registrace domény - ověření
www.
ověřit i ostatní možnosti (com,net,org,...)

Přesun domény

Přesun domén s příponou .CZ probíhá podle následujícího scénáře:

1. Do formulářového pole v záhlaví stránky vyplníte doménu, kterou chcete přesunout na naše servery. V případě že zadané doménové jméno není v rejstříku zaregistrovaných domén, bude Vám automaticky nabídnuta registrace nové domény.

2. Vyberete si jeden z nabízených hostingových tarifů a příslušející služby obsažené v tarifu (e-mailové schránky, e-mailový koš, přesměrování apod.). Pokud chcete zachovat Vaše stávající e-maily, vyplňte je do příslušných kolonek.

3. Ihned po objednání Vám bude na obrazovku vytištěna zálohová faktura, kterou obdržíte také na zadaný e-mail. Čím dříve ji uhradíte, tím dříve se spustí přesun Vaší domény k nám.

4. Po přijetí platby Vám e-mailem Vám zašleme instrukce k dokončení přesunu domény. V případě funkčních e-maiů z databáze držitelů domén lze přesunout na základě e-mailového potvrzení a autorizačního kódu. Lze také potvrdit přes úředně ověřený podpis majitele domény, kdy se žádost zašle poštou. Nikdo jiný než majitel domény nemá právo dokument potvrdit, což je ochrana proti neoprávněnému přesunu a jiným změnám.

5. E-mailem Vám zašleme potvrzení o provozu domény spolu s přístupovými údaji ke všem službám, které budou již tou dobou funkční. Na naše servery si můžete uložit svou prezentaci, stejně jako si nastavit e-mailové schránky k doméně. Po odeslání žádosti proběhne postupný plynulý přesun domény na naše servery.

Přesun ostatních domén (.EU, .COM, .INFO atd.) probíhá dle pravidel příslušného zahraničního registru. Proces nevyžaduje notářské ověřování podpisů, přesun probíhá zpravidla potvrzením několika e-mailů zaslaných na adresu majitele/administrátora domény, mnohdy je rovněž vyžadován autorizační kód. Příslušné instrukce od nás obdržíte ihned po úhradě příslušné zálohové faktury.

Přesunem domény neztrácíte u většiny typů domén dosud předplacenou dobu! Naopak získáte od nás na tuto dobu provoz zdarma včetně hostingu! Více informací zde.